18.09.2016

KOPENHAGA W DWA DNI


Kopenhaga - stolica Danii, połączona mostem szwedzkim z Malmo. Ciekawe miasto, w którym spędziliśmy weekend będąc w podróży na wyspę Karpathos. Miasto jest w pełni przystosowane dla rowerzystów, dlatego najlepiej zwiedza się je korzystając z dostępnych rowerów elektrycznych. Ponieważ zależało nam na czasie, wybraliśmy rowery jako środek komunikacji i dzięki temu zwiedziliśmy sporo. Zapraszam Was dzisiaj na spacer po Kopenhadze ! Na pierwszym zdjęciu poniżej widać charakterystyczny Kościół Fryderyka w Kopenhadze. Dalej kilka zdjęć z Amalienborg - to kompleks budynków, określany także jako zimowy pałac. Jest to rezydencja duńskiej rodziny królewskiej od 1794. Nazwa Pałacu Amalienborg pochodzi od królowej Zofii Amelii. Kompleks składa się z czterech rokokowych pałaców. Amelienborg jest jedną z największych atrakcji turystycznych Kopenhagi. W jednym z pałaców znajduje się  muzeum poświęcone historii dynastii glücksburskiej, która panuje w Danii od 1863. W komnatach pałacowych znajduje się ekspozycja poświęcona królom — Chrystianowi IX, Fryderykowi VIII, Chrystianowi X i Fryderykowi IX, składająca się z mebli, obrazów i innych prywatnych rzeczy należących do duńskiej rodziny królewskiej, które niegdyś stanowiły wyposażenie zajmowanych przez nią komnat i gabinetów. 
Warta - gwardziści  królewscy przed pałacem;-)
Kościół Anglikański , a w pobliżu ciekawa fontanna Gefionspringvandet


Najważniejszym symbolem i pomnikiem jest niewielka Syrenka (jedynie 125 cm wysokości).
  Christianshavn - przypomina mi nasz Gdańsk.
Tak wygląda Ratusz Miejski w Kopenhadze. Poniżej widoki z góry na całą Kopenhagę ;-) Najlepiej widać je z wieży. Zanim na nią weszliśmy pogoda zdążyła zmienić się wielokrotnie. Wszystko przez morski klimat, który powoduje częste opady deszczu. Jeśli planujecie odwiedzić Kopenhagę zabierzcie ze sobą koniecznie przeciwdeszczowe ubrania ;-) Zmoknięcie jest tutaj nieuniknione.
Kościół Zbawiciela żeby wejść na wieżę Kościoła trzeba pokonać niezliczoną ilość schodów, ale dla taki widoków chyba warto ;-)
Widać całe miasto i most łączący Danię ze Szwecją.
Christiania - dzielnica, która ma własną autonomię i rządzi się swoimi prawami. Niestety jednym z nich jest zakaz robienia zdjęć. Czemu? Poczytajcie o tym w internecie. Za tą bramą miejsce ma swój klimat.
Kopenhaga # 2016

1 komentarz:

Dziękuję za komentarz / Thanks for your comment! <3